بهترین سن برای بدنسازی

کودکان و نوجوانان :

کودکان و نوجوانان می بایست قبل از شروع یک تمرین قدرتی یک ارزیابی پزشکی انجام دهند.

بسیاری از این فراد که قبل از سن نوجوانی قرار دارند با هدف افزایش عضله به بلند کردن وزنه می پردازند که عمل با دستورالعمل تمرینات بدنسازی برای بزرگ سالان متفاوت میباشد و باید آن  را رعایت کنند تا به صفحه رشد آنها آسیب نرسد.

 

بین سنین ۲۰ تا ۳۰ : اکثر افراد به رشد کامل رسیده اند و در  سالگی شما میتوانید با خیال راحت بلند کردن وزنه های سنگین تر را شروع کنید.در این سنین سعی بر تقویت عضلات خود کنید تا در اینده کمتر درگیر کاهش حجم عضله شوید که بر اثر بالا رفتن سن اتفاق می افتد.

مدت زمان ریکاوری عضله برای افراد  سال بعد از تمرین کردن با تمام توان حدود روز است اما با بالا رفتن سن و نزدیک شدن به ۳۰ سالگی این بازه استراحتی به ۴ روز هم میرسد.که باز این دوره در افراد میتواند مختلف باشد.و میتواند با انتخاب وزنه مورد استفاده متغیر باشد که ممکن است این بازه زمانی را از ۲ تا ۷ روز متغیر سازد.

بین سنین ۳۰ تا ۴۹ سالگی : در این سن قدرت عضلات و توانایی ریکاوری بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش میبابد.

که پیشنهاد میشود یک کاهش وزن ۵ درصدی را برای هر ۱۰ سال به طور منظم در نظر بگیرید.

 

بالای ۵۰ سال : با افزایش سن شما عضله . استخوان و توده بافت همبند به طور طبیعی به همراه تولید هورمون کاهش می یابد به گفته دانشگاه نیومکزیکو.تحقیقات نشان میدهد که بدنسازی این اثر را حتی در افراد بالای ۹۰ سال خنثی میکند.بعد  از ۵۰ سالگی کاهش در وزن و افزایش در زمان استراحت باید بر اساس نیاز های فردی انجام شود.

نوشته های مرتبط

سبزیجات دارای پروتئین

۲۰

فروردین
بلاگ

سبزیجات ماهیچه ساز

گوشت تنها منبع پروتئین نیست بلکه، شما می توانید قسمتی از میزان روزانه بدن خود به پروتئین را از طریق مصرف سبزیجات رفع کنید. با[…]