بهترین سن برای بدنسازی

کودکان و نوجوانان :

کودکان و نوجوانان می بایست قبل از شروع یک تمرین قدرتی یک ارزیابی پزشکی انجام دهند.

بسیاری از این فراد که قبل از سن نوجوانی قرار دارند با هدف افزایش عضله به بلند کردن وزنه می پردازند که عمل با دستورالعمل تمرینات بدنسازی برای بزرگ سالان متفاوت میباشد و باید آن  را رعایت کنند تا به صفحه رشد آنها آسیب نرسد.

 

بین سنین ۲۰ تا ۳۰ : اکثر افراد به رشد کامل رسیده اند و در  سالگی شما میتوانید با خیال راحت بلند کردن وزنه های سنگین تر را شروع کنید.در این سنین سعی بر تقویت عضلات خود کنید تا در اینده کمتر درگیر کاهش حجم عضله شوید که بر اثر بالا رفتن سن اتفاق می افتد.

مدت زمان ریکاوری عضله برای افراد  سال بعد از تمرین کردن با تمام توان حدود روز است اما با بالا رفتن سن و نزدیک شدن به ۳۰ سالگی این بازه استراحتی به ۴ روز هم میرسد.که باز این دوره در افراد میتواند مختلف باشد.و میتواند با انتخاب وزنه مورد استفاده متغیر باشد که ممکن است این بازه زمانی را از ۲ تا ۷ روز متغیر سازد.

بین سنین ۳۰ تا ۴۹ سالگی : در این سن قدرت عضلات و توانایی ریکاوری بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش میبابد.

که پیشنهاد میشود یک کاهش وزن ۵ درصدی را برای هر ۱۰ سال به طور منظم در نظر بگیرید.

 

بالای ۵۰ سال : با افزایش سن شما عضله . استخوان و توده بافت همبند به طور طبیعی به همراه تولید هورمون کاهش می یابد به گفته دانشگاه نیومکزیکو.تحقیقات نشان میدهد که بدنسازی این اثر را حتی در افراد بالای ۹۰ سال خنثی میکند.بعد  از ۵۰ سالگی کاهش در وزن و افزایش در زمان استراحت باید بر اساس نیاز های فردی انجام شود.

All Comments:

    • danihd

      ۱۳۹۹/۰۷/۰۳

      tanx for your idea

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

25

سپتامبر
بلاگ

دستگاه های هوازی

این مقاله به شما کمک میکند تا درباره دستگاه های بدنسازی هوازی اطلاعات مفیدی کسب کنید و با چربی سوزی بیشتر در زمان کمتر ورزش کنید. […]

25

سپتامبر
بلاگ

آشنایی با سازه و لوازم کراس فیت

آشنایی با سازه های کراس فیت و لوازم کراس فیت ….!!!

سازه کراس فیت یا همان دستگاه کراس فیت ، وسیله ای چند کاره جهت انجام حرکات کِراس فیت.

این دستگاه میتوانید با بسته به نوع طراحی تعدادی زیادی از وسایل کراس فیت را در حجم کمی از باشگاه شما جای دهد.

در واقع این دستگاه به نوعی جایگاه مرتبی برای انجام حرکات کراس فیت در باشگاه محسوب میشود.

هرچند شما میتوانید رک و وسایل را به صورت جداگانه تهیه و در باشگاه خود جای دهید ولی هم هزینه بیشتری باید بپردازید هم حجم بیشتری از فضای باشگاه را باید به این دستگاه ها اختصاص دهید !

دستگاه کراس فیت میتواند شامل : نردبال معکوس ، هالتر بار ، درتی بار ، خرک اسکوات ، کیسه بوکس ، جای بتل روپ ، جای کش تی آر ایکس ، قابلیت افزودن مدیسن تارگت و لند ماین و بسیاری از وسایل دیگر …

 

سازه کراس فیت چیست ؟

اگر به باشگاه‌های قدیمی سر زده باشید، حجم زیاد دستگاه‌ها به چشم می‌آید. با گذشت زمان و افزایش تعداد دستگاه‌ها، سالن‌های ورزشی به یک محیط پر از تجهیزات تبدیل شد که برای هر حرکت باید سراغ یکی از آن‌ها می‌رفتی. این تجهیزات علاوه بر محدودیت در انجام حرکات مختلف، هزینه‌ای چند برابر قیمت سازه های کراس فیت داشت! در حال حاضر خرید سازه کراس فیت جایگزین خرید انبوهی از تجهیزات قدیمی شده است. سازه های کراس فیت یا آویز تی آر ایکس یک چهارچوب فلزی است که تجهیزات ورزشی روی آن قرار می‌گیرد.

[…]